Dzień Patrona Domu Pomocy Społecznej

8 czerwca obchodziliśmy w naszym domu Dzień Patrona, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Dla wielu mieszkańców ten dzień, jest dniem szczególnym, na który czekają często z wytęsknieniem przez cały rok.

Jest to wspaniały dzień, bo przyjeżdża rodzina, nie tylko do mnie, ale także do tych osób, których bliscy odwiedzają jedynie raz w roku – mówi pani Joanna, mieszkanka.

Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w kaplicy naszego domu. Po niej zaproszono wszystkich gości do ogrodu gdzie odbyła się część artystyczna przygotowywana przez mieszkańców i terapeutów. Tym razem domownicy zaprezentowali dwa przedstawienia. Zabrali nas między innymi na planetę Małego księcia, gdzie pokazali na czym polega prawdziwa przyjaźń i miłość. Oprócz tego zaprezentowali krótki występ słowno-muzyczny. Przedstawienia bardzo spodobały się gościom przybyłym na uroczystość, którzy nagrodzili naszych mieszkańców gromkimi brawami.

Po części artystycznej mieszkańcy wraz ze swoimi bliskimi zjedli wspólnie obiad. Po obiedzie był czas na rozmowy, zwiedzanie domu i spacery po ogrodzie – mówi pani Hanna, mieszkanka domu.

Podczas Dnia Patrona swoją obecnością zaszczycili nas Łukasz Kulik – prezydent Ostrołęki, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przedstawiciel ostrołęckiej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, przedstawiciel Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych na rzecz Promocji Zawodu i Praw Kobiet „OAZA” oraz księża z parafii Zbawiciela Świata i Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin.