Pożegnanie lata 2019

18 września oficjalnie pożegnaliśmy lato. Zrobiliśmy to podczas XXII edycji Przeglądu Twórczości Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pożegnanie Lata 2019”. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Powróćmy jak za dawnych lat – lata 70-te”.

Przez kilka godzin hala sportowa im. Arkadiusza Gołasia cofnęła się w czasie do lat 70 – tych. Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy przypomnieli zaproszonym gościom największe przeboje tego okresu. Usłyszeliśmy między innymi piosenki Andrzej Rosiewicza, Jerzego Połomskiego, Boney M, Modern Talking, czy Czerwonych Gitar. Uczestnicy przeglądu oprócz piosenek zaprezentowali publiczności także sztuki teatralne, skecze i układy taneczne.

W tym roku tak jak i w latach poprzednich mogliśmy liczyć na pomoc uczniów z ostrołęckich szkół. Licealiści z II LO jako wolontariusze opiekowali się uczestnikami naszego spotkania. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 z przygotował kącika urody. Natomiast Szkoła Promocji Zdrowia przygotowała stoiska, przy których można było zmierzyć ciśnienie i dowiedzieć się jak prowadzić zdrowy tryb życia.

Podczas „Pożegnania Lata” swoją obecnością zaszczycili nas Maciej Kleczkowski – wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Niewiadomski – radny Rady Miasta Ostrołęka, Elżbieta Mierzejewska – Nicewicz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce wraz z pracownikami, Małgorzata Radzka – Wydział ds. Społecznych i Mieszkaniowych UM w Ostrołęce, Agnieszka Krupińska – zastępca kierownika ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Tadeusz Wiśniewski – dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury, Janusz Grzegorczyk – Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce, Renata Murach – wiceprzewodnicząca OIPiP w Ostrołęce.

Na „Pożegnanie lata” przyjechali do nas mieszkańcy i pracownicy 21 placówek. Wśród nich były: Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” z Ostrołęki, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce ul. Farna, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce ul. Starosty Jana Kosa, Dzienny Dom „Senior +” w Ostrołęce, Dom Pomocy Społecznej w Tykocinie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tykocinie, Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku, Dom Pomocy Społecznej „Nad Zalewem” w Makowie Mazowieckim, Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie, Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku, Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach, Dom Pomocy Społecznej w Łomży, Dom Pomocy Społecznej dla dzieci „Fiszor” w Gaju, Dom Pomocy Społecznej w Kowalach Oleckich, Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nowym Miszewie, Dom Pomocy PCK w Ostrołęce, Warsztat Terapii Zajęciowej „Motylki” z Ostrołęki. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.