Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Pracownia komputerowa

Pracownia komputerowa wyposażona jest w pięć stanowisk komputerowych.

W pracowni, podopieczni przy wsparciu instruktora terapii mają możliwość nauki obsługi komputera, a następnie samodzielnej pracy na komputerze w życiu codziennym.

Do podstawowych zadań pracowni komputerowej należy kształtowanie umiejętności posługiwania się komputerem. Osoby nieprzygotowane objęte są pomocą dydaktyczną w zakresie obsługi komputera, korzystania z Internetu, zakładania skrzynki pocztowej, obsługi pakietu OpenOffice, obsługi komunikatorów internetowych. Pracownia wyposażona jest w stałe łącze internetowe, które umożliwia swobodny dostęp do wszelkiego rodzaju informacji.

Ponadto w ramach pracowni komputerowej powstają notatki na stronę internetową domu, są tworzone ogłoszenia, zaproszenia, dyplomy, karty okolicznościowe i świąteczne oraz inne materiały z których korzystają pracownicy DPS.

W pracowni działa również radiowęzeł, za pomocą którego transmitowane są audycje, oraz codzienna msza święta.