Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Pracownia plastyczna

To miejsce nieograniczonych możliwości twórczych. Na kartkach bloku rysunkowego, brystolu, desce czy płótnie, za pomocą kredek, mazaków, ołówków, a także farb olejnych i akrylowych powstają indywidualne, niepowtarzalne prace. Ciekawą formą zajęć w tej pracowni jest malowanie na jedwabiu – powstają ozdoby na apaszkach, bluzkach, obrusach, jak również obrazy czy motywy do kart świątecznych. W grudniu 2010 roku baza lokalowa pracowni uległa poprawie, gdyż powierzchnia pracowni zwiększyła się z 16 mdo 33,4 m, co pozwoliło na znakomity rozwój techniki ręcznego malowania na jedwabiu. W 2012 roku została wprowadzona nowa technika pod nazwą patchwork.

W latach 2013 i 2014 wykonano wiele różnorodnych prac w wybranych technikach plastycznych takich jak: malowanie na szkle, obrazki wydrapywanki, kwiaty z bibuły i różnorodnych tkanin, patchwork na styropianie, malowanie farbami akrylowymi i olejnymi.

Wprowadzono nową technikę – metaloplastykę, w której używając cienkiej blaszki aluminiowej, drucików i metalowych gazików wykonano kilka ozdobnych aniołków.