Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Biblioteka i czytelnia

Prowadzona jest przez jednego instruktora terapii zajęciowej. Biblioteka wyposażona jest w 1338 woluminów, dostępne są książki przygodowe, historyczne, obyczajowe, kryminały i romanse. Biblioteka liczy 140 czytelników, a w 2010 roku wypożyczono 1020 sztuk książek.

W czytelni dostępna jest prasa: dzienniki, tygodniki, miesięczniki, którą mieszkańcy czytają w czytelni lub wypożyczają sobie do pokoi.

Pod kierunkiem instruktora terapii zajęciowej tej pracowni we współpracy z instruktorem terapii zajęciowej pracowni komputerowej wydawana jest ,,Nasza gazetka”, która ukazuje wydarzenia naszego Domu, przygotowywane są zaproszenia na różne spotkania i uroczystości.

W pracowni są przygotowywane wszystkie bieżące ogłoszenia dotyczące Domu i jego mieszkańców, a raz w miesiącu są organizowane spotkania z Radą Mieszkańców, których celem jest zaplanowanie działań na bieżący miesiąc roku. Prowadzona jest przez instruktora terapii kronika domu i gazetki ścienne, dokumentowane są wszystkie uroczystości w formie zdjęć. Instruktor tej pracowni jest także organizatorem wycieczek dla mieszkańców oraz prowadzi sprawozdawczość kwartalną i roczną dotyczącą udziału mieszkańców w różnych imprezach.