Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Pracownia Ceramiczna

W ramach zajęć tej pracowni mieszkańcy uczą się różnych form rzeźbiarskich (lepienie wałeczków, modelowanie w bryle, wyciskanie kształtów przy użyciu form gipsowych), przygotowania materiałów i doboru odpowiednich narzędzi. Poznają cały proces technologii ceramiki, począwszy od lepienia naczynia, toczenia  na kole, poprzez jego zdobienie, szkliwienie i wypalanie w piecu ceramicznym.

W pracowni powstają gliniane naczynia użytkowe (miseczki, talerze, kubeczki, doniczki), świeczniki, anioły, figurki, a także biżuteria.

Ponadto projektuje się i wykonuje ozdoby świąteczne i okolicznościowe, takie jak np. baranki, gwiazdki, serduszka, pisanki.

Pracownia zapewnia uczestnikom korzystanie z potrzebnych materiałów i narzędzi potrzebnych do pracy.

Do dyspozycji mamy piec ceramiczny, koło garncarskie, glinę, farby naszkliwne, a także zestaw odlewów gipsowych.

Zajęcia w pracowni ceramicznej dają uczestnikom możliwość wyrażania tych przeżyć, które są trudne do przekazania w słowach. Pozwalają na odreagowanie emocji i napięć oraz dają swobodną ekspresję twórczą. Ponadto zajęcia ceramiczne mają na celu kształtowanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo ruchowej, rozwijanie poczucia piękna oraz wyrażania  swoich uczuć w sposób uniwersalny.