Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Pracownia Ogrodnicza

Organizacja zajęć w pracowni ogrodniczej związana jest z okresami wegetacyjnymi przyrody. W miesiącach wiosennych, letnich oraz wczesno jesiennych zajęcia prowadzone są najczęściej na zewnątrz: w ogrodzie, parku, rabatach, sadzie. Prace obejmują przygotowanie rabat pod zasiew warzyw i kwiatów, pikowanie do ziemi roślin jednorocznych, obsadzanie rabat kwiatami, zagospodarowanie terenu przy budynku DPS. W dalszej kolejności jest pielęgnacja i podlewanie roślin, koszenie trawników, uczestnictwo w zbiorach warzyw i owoców, które wykorzystywane są w kuchni DPS.

W okresie zimowym zajęcia prowadzone są w pracowni.

W tym czasie uczestnicy pielęgnują kwiaty doniczkowe, wykonują dekoracje okolicznościowe,  dokarmiają ptaki, wykonują karmniki, poszerzają wiedzę na temat pielęgnacji roślin, zasad planowania poszczególnych etapów prac, decydowania o czasie ich wykonania i konsekwencjach ewentualnych zaniedbań.

Każdy mieszkaniec bierze udział w pracach dostosowanych do jego możliwości psychofizycznych. Terapia w pracowni ogrodniczej wpływa pozytywnie na samoocenę oraz rehabilitację społeczną mieszkańców.