Rocznica poświęcenia kaplicy

W dniu 9 listopada obchodziliśmy w naszym Domu 21 rocznicę poświęcenia kaplicy DPS-u. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej w kaplicy, której przewodniczył ks. Kan. Jan Świerad, proboszcz parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Podczas swojej homilii odniósł się między innymi do wspomnień dotyczących tworzenia kaplicy i budowy Domu.

Po Mszy świętej mieszkańcy, pracownicy i zaproszeni goście udali się na część artystyczną do świetlicy naszej placówki. Tam wysłuchali piosenek zaśpiewanych przez naszych mieszkańców i pracowników. Wśród wykonawców był między innymi pan Stanisław Sieczka, który zaśpiewał utwór własnego autorstwa o papieżu Janie Pawle II. Część artystyczną zakończyła projekcja prezentacji multimedialnej, która składała się ze zdjęć i filmów zrealizowanych podczas poświęcenia kaplicy przez biskupa Stanisława Stefanka. Dla wielu mieszkańców i pracowników był to wzruszający moment. Mogli choć na chwile cofnąć się w czasie do momentu kiedy dom powstawał, zobaczyć osoby, które już nie pracują lub zmarły.

Kaplica w naszym domu jest miejscem bardzo szczególnym. To właśnie tam każdego dnia przez 24 godziny na dobę mieszkańcy i pracownicy mogą się pomodlić. Każdego dnia przez księdza kapelana Domu odprawiana jest Msza święta. Jest to miejsce w którym mieszkańcy mogą porozmawiać z Panem Bogiem, a także otrzymać pomoc.