Święto pracowników pomocy społecznej

W dniu 21 listopada obchodziliśmy w naszym Domu „Dzień Pracownika Socjalnego”  – święto pracowników pomocy społecznej. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą odprawioną w intencji pracowników Domu przez kapelana ks. Zbigniewa Piętkę.

Następnym punktem uroczystości był występ mieszkańców Domu dedykowany pracownikom w podziękowaniu za trud, zaangażowanie i serce okazywane każdego dnia. Występ składał się z dwóch części. Pierwszą z nich stanowił koncert z repertuarem muzyki „gospel” w wykonaniu mieszkańców naszego domu. Następnie „pociągiem”  wyruszyliśmy w podróż po Grecji, Indiach i Rosji.

Występ mieszkańców przyjęty został z dużym aplauzem, były wzruszenia, radość, a co najważniejsze pozostała miła rodzinna atmosfera.

Pani Grażyna Piersa – dyrektor Domu Pomocy Społecznej rozpoczęła ostatnią część spotkania podczas, której zostały wręczone nagrody dla pracowników DPS.

Po raz drugi zostały wręczone wyróżniającym się pracownikom „Nagrody Dyrektora”. W tym roku jest 13 laureatów, są nimi:

– Liżewska Agnieszka

– Bielarczyk Elżbieta

– Pych Marianna

– Mamińska Wioletta

– Serowik Barbara

– Napiórkowska Mirosława

– Karwowska Mirosława

– Frąckiewicz Helena

– Goździewska Agnieszka

– Choromańska Jolanta

– Budna Ula

– Mierzejewska Teresa

– Myszkiewicz Ania

 

W dalszej części spotkania zostały wręczone awanse zawodowe.

Spotkanie zakończyło się okolicznościowym tortem oraz wspólnym spotkaniem przy kawie i refleksjami pracowników odnośnie pracy w DPS-ie. Jedną z nich zamieszczamy poniżej:

Prace w tym miejscu traktuję jako służbę drugiemu człowiekowi. Uważam, że praca w opiece społecznej nie jest dla każdego. Charakter tego zawodu jest bardzo specyficzny i myślę, że nie każdy się tutaj odnajdzie. Na pewno trzeba wykazać ogrom empatii, zrozumienia, na pewno trzeba lubić drugiego człowieka – mówiła Lucyna, pracownik DPS w Ostrołęce.