III Bal Karnawałowy „Wielu Serc”

W Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce zorganizowaliśmy po raz trzeci Bal Karnawałowy „Wielu Serc”. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „W Krainie Baśni i Bajek”. Nasi mieszkańcy na chwilę przenieśli się do świata pełnego radości, optymizmu i przyjaźni.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta. Byli to Maciej Kleczkowski – wiceprezydent Ostrołęki, Wojciech Zarzycki – przewodniczący Rady Miasta, Jakub Frydryk – wiceprzewodniczący Rady Miasta i Grzegorz Gołaś – radny Rady Miasta.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął polonez, na którego czele stanęła dyrektor DPS-u Grażyna Piersa i przewodniczący Rady Mieszkańców Domu Sławomir Majkowski.

Po części oficjalnej nastąpiła część konkursowa, podczas której mieszkańcy zaprezentowali swoje adaptacje baśni i bajek. Zobaczyliśmy między innymi: Rzepkę, Krainę Lodu, Calineczkę i Dziewczynkę z zapałkami.

W ramach zaprezentowanych inscenizacji  wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • Ogrom dobra wypływający z treści bajki – Kraina Nocy (Zespół Mieszkalny „A”) za adaptację baśni „Dziewczynka z zapałkami”.
  • Sposób przekazywania treści bajki – Kraina Wesołej Farmy (Zespół Mieszkalny „F”) za adaptację bajki „Rzepka”.
  • Pomysłową interpretację – „Kraina Lodu” (Zespół Mieszkalny „B”) za przedstawienie bajki o tym samym tytule.
  • Charakteryzację aktorów i scenerię – Kraina Miłości i Przyjaźni (Zespół Mieszkalny „C”) za adaptację bajki „Calineczka”.

Po części konkursowej rozpoczęła się karnawałowa zabawa. Mieszkańcy tańczyli przy skocznych dźwiękach melodii granych przez gości specjalnych imprezy zespół „Forte”. W trakcie wieczoru nie zabrakło takich zabaw jak: wężyki, pociągi i kółeczka. Mieszkańcy też bardzo chętnie tańczyli w parach.  III Bal Karnawałowy „Wielu Serc” na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i pracowników naszego Domu.