Sekcja wędkarska „Płotka”

 

[Not a valid template]

Sekcja wędkarska – liczy 25 osób , mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tej formy terapii, gdyż bezpośredni kontakt z przyrodą poprawia ich samopoczucie, uaktywnia, wpływa na ogólny stan zdrowia
co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia hospitalizacji.
W 2010r. sekcja została wyposażona w profesjonalny sprzęt wędkarski i odzież, zatem organizując mieszkańcom wyjazdy na ryby instruktor terapii nie musi już pożyczać wyposażenia, natomiast sami mieszkańcy odzyskali poczucie pewności i wiary w siebie będąc posiadaczami własnej wędki z oprzyrządowaniem, obuwia gumowego, kurtki przeciwdeszczowej itp.

 

Sprzątanie nabrzeża Narwi

Dnia 18. 07.2016 roku Mieszkańcy Naszego Domu należący do sekcji wędkarskiej „Płotka” wspomogli Koło PZW Nr 72 „ Energopap” w sprzątaniu nabrzeża Narwi. Ochotnicy usunęli zanieczyszczenia  z terenu od ujścia rzeki Czeczotki do plaży miejskiej. Efektem całej akcji było kilkadziesiąt worków śmieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy Wędkarskie

W dniu 20.07, 25.08 i 15.09.2016 roku sekcja wędkarska „Płotka” Naszego Domu wybrała się na wyjazd wędkarski w piękne malownicze miejsce po żwirowy zbiornik w okolicy miejscowości Czerwin. Podczas wyjazdu łowiliśmy płotki oraz liczne okonie. Wszystkie ryby po złowieniu wróciły z powrotem do wody. Podczas wyjazdu dopisała nam wspaniała  pogoda, Mieszkańcy mogli korzystać z różnych form relaksu na świeżym powietrzu, część wędkowała inni łapali promienie słoneczne, jeszcze inni szukali grzybów w pobliskim lesie. Oba wyjazdy zakończyliśmy przysmakami pieczonymi na ognisku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spławikowe Mistrzostwa na Kanale Mioduńskim

W niedzielę 11.09. 2016 roku na Kanale Mioduńskim odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koło Nr. 72 „Energopap”. Zawody odbyły się w kategoriach kadet, junior, wędkarz niepełnosprawny. W tych Mistrzostwach nie mogło też zabraknąć naszych Mieszkańców z Sekcji Wędkarskiej „Płotka”. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 po zaciętej rywalizacji trwającej do godziny 15.00 niespodziewanie zwyciężył Sławomir Majkowski wyprzedzając naszych faworytów: Tomasza Masnego (II Miejsce) i Waldemara Barszczewskiego ( III Miejsce). Wspaniale poszło też naszym debiutantom: Piotrowi Kołakowskiemu, Jarosławowi Kulik  oraz Tadeuszowi Kaliszowi. Pięknym zakończeniem tych zawodów był grill.  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sporządził :

Opiekun Sekcji Wędkarskiej  „Płotka”

Marcin Ciecierski