Pracownia plastyczna

 

Pracownia plastyczna – to miejsce nieograniczonych możliwości twórczych. Na kartkach bloku rysunkowego, brystolu, desce czy płótnie, za pomocą kredek, mazaków, ołówków a także farb olejnych
i akrylowych powstają indywidualne niepowtarzalne prace. Ciekawą formą zajęć w tej pracowni jest malowanie na jedwabiu – powstają ozdoby na apaszkach, bluzkach, obrusach, jak również obrazy czy motywy do kart świątecznych. W grudniu 2010r. baza lokalowa pracowni uległa poprawie, gdyż powierzchnia pracowni zwiększyła się z 16 m
2do 33,4 m2 . Pozwoli to na znakomity rozwój techniki ręcznego malowania na jedwabiu. Wprowadzona została w 2012 roku nowa technika pod nazwą patchwork.

W 2013 i 2014 r. wykonano wiele różnorodnych prac w wybranych techniakach plastycznych takich jak: malowanie na szkle, obrazki wydrapywanki, kwiaty z bibuły i różnorodnych tkanin, patchwork na styropianie, malowanie farbami akrylowymi i olejnymi.

Wprowadzono nową technikę – metaloplastykę w której używając cienkiej blaszki aluminiowej, drucików i metalowych gazików wykonano kilka ozdobnych aniołków.