Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Kawiarenka ,,RETRO” – kawiarenka terapeutyczna

Kawiarenka ,,Retro” swoją działalność rozpoczęła w kwietniu 2021 roku, powstała przy współudziale Stowarzyszenia ,,Jaskółka” działającym przy naszym Domu. Mieszkańcy i pracownicy brali czynny udział w pracach remontowych i porządkowych pomieszczenia, w których znajduje się kawiarenka. Wszystkie prace wykonane były we własnym zakresie.

Kawiarenka prowadzona jest przez mieszkańców przy wsparciu pracowników terapii. Mieszkańcy przy współpracy z pracownią gastronomiczną przygotowują potrawy serwowane w kawiarence, obsługują gości, sprzątają.

Kawiarenka cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Chętnie spędzają tam czas, organizują  spotkania okazjonalne (urodziny, imieniny, spotkania rodzinne).

W kawiarence odbywają się koncerty organizowane przez terapię muzyczną.

Celem działalności kawiarenki terapeutycznej jest: integracja mieszkańców, rehabilitacja społeczna w zakresie treningu funkcjonowania w codziennym życiu, treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, samodzielności.